#1 2009-10-07 16:28:28

 paranoidalna

Meijin

Punktów :   

Myself; Yourself

http://i2.pinger.pl/pgr224/8e42cefc00162c534baf3275

Większość z nas przeżyło rozstanie z przyjaciółmi, kolegami lub znajomymi spowodowane naszą bądź ich przeprowadzką. Sana Hidaka, jeden z głównych bohaterów Myself ; Yourself, nie był wyjątkiem. Mając 11 lat, musiał opuścić przyjaciół i wyjechać do Tokio wraz z rodzicami. Jednak pamięć i przywiązanie do rodzimego miasta skłoniły Sanę do powrotu. Po upływie pięciu lat Sana przyjeżdża do Sakuranomori już jako uczeń szkoły średniej. Powrót budzi w nim ciągle żywą pamięć o pożegnalnej zabawie, zorganizowanej przez czwórkę przyjaciół. Ciepło wspomina obietnice wiecznej przyjaźni, prezenty pożegnalne i niespodziankę, jaką było odegranie fragmentu skomponowanego przez Nanakę Yatsushiro utworu na skrzypcach oraz obietnica, że usłyszy go w całości przy ich następnym spotkaniu. Przechadzając się po okolicy, Sana zauważa efekty upływu czasu. Nic nie jest już takie samo, jak pięć lat temu, a dobrze znane sklepy i uliczki ustąpiły teraz miejsca dużym sklepom i nowym budynkom. Po rozejrzeniu się po okolicy Sana udaje się do nowego lokum. Jego właścicielami okazują się rodzice Aoi Oribe, jednej z grupy dawnych przyjaciół. Następnego dnia chłopak ma okazję spotkać kolejnych znajomych, bliźniaki Shuuri i Shuusukego Wakatsuki. Na szczęście przyjaciele nie zmienili się aż tak bardzo (oczywiście poza wyglądem zewnętrznym) i pozostali niemalże tacy sami, jak ich zapamiętał. Następną miłą niespodzianką jest wiadomość, że uczęszczać będzie do tej samej klasy, co bliźniaki Wakatsuki. Niestety radość Sany ulatnia się, gdy w klasie jedna z dziewczyn uderza go z nie do końca zrozumiałych dla niego powodów. Okazuje się, że jest to Nanaka, czyli czwarta przyjaciółka z dzieciństwa. To w niej zaszły największe zmiany. Stała się zamknięta w sobie, a jej uśmiech zastąpiła zimna i kamienna twarz. Z początku Sana przypuszcza, że jej zachowanie spowodowane jest nieporozumieniem w szkole. Prawda jednak jest głębsza i bardziej brutalna.

Widzieliście? Jeśli nie to zamierzacie obejrzeć czy nigdy nie sięgniecie po ten tytuł? Może spodobały się wam jakieś postacie?


http://img708.imageshack.us/img708/8607/kagaminetwinsbestfriend.jpg

Offline

 

#2 2010-01-19 20:00:17

Edcetera

cc66ff

Re: Myself; Yourself

Hm... Jedno z moich pierwszych anime, byłam nim całkowicie oczarowana. ;D Fabuła może nie była jakaś wyrazista, właściwie to praktycznie nic się nie działo, ale uwielbiałam w nim praktycznie same perypetie bohaterów, przyjemną kreskę i jego humor... ;x Sceny ze staruszką mnie dobiły. I za pierwszym razem, gdy oglądałam sam i za drugim, gdy po kilku miesiącach byłam u koleżanki, gdy je akurat oglądała... Przechodziły po mnie ciarki, kuliłam się w sobie i przeżywałam strasznie to, że nie mogę jej powiedzieć, co się stało z ptaszkiem z klatki i w ogóle, bo by mnie za to zabiła. ^^' Chętnie bym sobie pooglądała to anime dalej. ;D Opening cudny, zakończenie rzeczywiście badziewne - strasznie mnie zdenerwowało.
Z postaci uwielbiam Shuu, Shuri i Sanę. ^^' Nie lubię tej na H, co to się w Shuri tegowała. xD
Hm.. Muszę też przyznać, że dużo przy tym anime płakałam. ^^' A to przy problemach bliźniaków, a to przy tym, co stało się pod koniec, jak inni płakali... Ehh.

 

#3 2010-05-10 19:23:29

 tomika

Pierwsza dama jrocka

Punktów :   

Re: Myself; Yourself

Niedawno skończyłam to oglądać i ku ogólnemu zdziwieniu mi się podobało, choć akurat nie gustuje w takich anime. Musze jednak powiedzieć, że lubiłam te postacie no może oprócz tej laski z wielkim biustem (nie pamiętam jak się nazywała), chociaż momentami też była pocieszna. Bardzo lubiła rodzeństwo, ich historia najbardziej mi przypadła do gustu, była akurat taka jak ja lubię - masakrycznie smutna.


http://img13.imageshack.us/img13/2993/sygnaturatomika.jpg

Offline

 

#4 2010-08-27 10:13:52

 Lawend

Gakusei

Punktów :   

Re: Myself; Yourself

Oglądałam to dosyć dawno, niewiele pamiętam.
Do ulubionych jednak nie wleciało, ale jakiś potencjał ma. ; >


http://i52.tinypic.com/11cfxj9.png

Offline

 

#5 2010-09-19 02:18:18

Gdynianin

Gakusei

Punktów :   

Re: Myself; Yourself

A mogło być tak pięknie... ale końcówkę robili na szybkiego Jak teraz sobie wspominam ten tytuł przez pryzmat dotychczas obejrzanych to muszę stwierdzić, że to dziwne było anime. Zapomniana przeszłość (to już było), dziecięce fobie, kazirodcze związki (O.o) - zmiksowali same smaczki xD

Można obejrzeć, ale bez ostatniego odcinka.

Offline

 
Partnerzy:

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.sitegothic.pun.pl www.xlclub.pun.pl www.kozanostra.pun.pl www.url.pun.pl www.crazyloop-danbalan.pun.pl