#1 2009-10-06 22:27:41

 paranoidalna

Meijin

Punktów :   

Lucky star

http://img.photobucket.com/albums/v250/phizzy/luckystar.jpg

Konata Izumi, Kagami Hiiragi, Tsukasa Hiiragi, Miyuki Takara. Cztery licealistki, ich bliższe i dalsze otoczenie, rodziny i mniej lub bardziej codzienne sprawy – od nauki, przez fobie, hobby, aż po bieżące wydarzenia. Jak wygląda codzienność (nie)przeciętnych mieszkanek Kasukabe w prowincji Saitama?

Fabuła jest w ogromnej większości epizodyczna, bliższa reportażowi czy wywiadowi-„rzece świadomości”, aniżeli tradycyjnym rozwiązaniom. Spektrum poruszanych zagadnień rozciąga się od sposobu jedzenia rożków z kremem przez typowo szkolne, ponadczasowe i zawsze aktualne problemy, po aktualne społeczne stereotypy i ogólnonarodowe trendy. Jednak o ile Azumanga Daioh szukała nostalgicznych uogólnień, Lucky Star bliżej jest do reality show. W dodatku seria w niespotykanym dotąd stopniu stara się „przełamać barierę” między swoim fikcyjnym światem a rzeczywistością, tak sposobem budowania postaci, jak i sięganiem po prawdziwe miejsca i wydarzenia. Realistyczne podejście do serii typu „okruchy życia” znamy dobrze z produkcji takich jak Ichigo Mashimaro, o którym można w miarę spokojnie powiedzieć, że przedstawia wiarygodne od strony charakterologicznej postaci w spójnym, realistycznym otoczeniu. Jednak mimo wszystko Ichigo Mashimaro pozostaje produkcją całkowicie fikcyjną. Z Lucky Star jest zupełnie inaczej. Seria pełna jest rzeczywiście istniejących miejsc, przedstawionych z zaskakującą wiernością – i nie chodzi tylko o ważne i rozpoznawalne obiekty, takie jak świątynia Washinomiya, najstarsza świątynia w Kanto, w której siostry Hiiragi, szkolne przyjaciółki Konaty, pełnią rolę miko, i której charakterystyczny widoczek, z tańczącą Kagami, umieszczono w animacji początkowej. Realistycznymi przedstawieniami prawdziwych miejsc (przede wszystkim w prowincji Saitama) są też domy – Konaty, którego pierwowzór znajduje się w Satte, i sióstr Hiiragi, w oryginale w Washimiyi, szkoła zlokalizowana w Kasukabe, a nawet spora ilość rozmaitych zaułków czy choćby widoczków z mekki otaku – Akihabary.

Widzieliście? Spodobała sie czy jesteście raczej na nie? Jakaś postać szczególnie wam przypadła do gustu?


http://img708.imageshack.us/img708/8607/kagaminetwinsbestfriend.jpg

Offline

 

#2 2009-10-07 17:33:50

toshi

cc66ff

Re: Lucky star

Przesmieszne anime o niczym w gruncie rzeczy xD
ale milo sie oglada :3

 

#3 2009-10-08 16:36:09

 KatadziinaChan

Meijin

Punktów :   

Re: Lucky star

Moje kochane Lucky Star <3
Faktycznie, anime w sumie o niczym, ale świetnie się ogląda.
Z postaci Konata oczywiście(patrz avatar ;p).


http://i41.tinypic.com/14n30p.jpg
*.*

Offline

 

#4 2009-10-08 19:54:25

toshi

cc66ff

Re: Lucky star

taa obie wygladamy na maniakow LS przez avatarki xD

 

#5 2009-10-11 10:43:56

 paranoidalna

Meijin

Punktów :   

Re: Lucky star

To anime jest po prostu genialne, uśmiałam się oglądając Lucky star do łez xD Jest takie bez sensu, że śmieszne ^^
Z postaci najbardziej Konate lubię i Misao, tą drugą za wygląd. Tak jej fajne jeden ząb wystaje jak wampirom (lol xD) i fryzura mi się podoba. A Konata to wiadomo, jest tak ześwirowana na punkcie gier i mang że nie mogłam jej nie polubić ^^


http://img708.imageshack.us/img708/8607/kagaminetwinsbestfriend.jpg

Offline

 

#6 2009-11-06 17:19:50

 KatadziinaChan

Meijin

Punktów :   

Re: Lucky star

Patrząc na Konatę  czuję się jakbym widziałam siebie xD
Zwłaszcza przy nauce:
Zrobię sobie 30 minutek przerwy, pośpię, pogram, poczytam mangę i w końcu nic z nauki nie wychodzi xDD


http://i41.tinypic.com/14n30p.jpg
*.*

Offline

 

#7 2009-11-19 10:51:51

animka

cc66ff

Re: Lucky star

no zobacz ja też tak mam:) Konata jest świetna^^ My fav jak widać również po avku Trochę dziwne to anime, bo nie ma jakiegoś stałego wątku, ogólnie pogaduchy, ale podobało mi się jak poszły na Comiket czy jakoś tak:) Fajne było ^^ W końcówce fabuła się trochę zacieśnia i mamy super występ z pomponami z openingu:) Polecam ^^

 

#8 2009-11-22 14:18:48

Amilmalas

Ningen

Punktów :   

Re: Lucky star

Bardzo dobry moment to jak całą paczką jadą na plaże ( moment kiedy ścigają się z drugim samochodem ), oraz gdy Konata parodiuje reklamę Timothy. Tu buchnołech śmiechem. Kiedy to widzę ciężko mi się powstrzymać od śmiechu.

Oczywiście są tam też inne zabawne momenty tj. gdy Konacie jest za ciepło w pociągu , ale te dwa mi utkwiły na dobre w pamięci.

Ostatnio edytowany przez Amilmalas (2009-11-22 14:20:46)

Offline

 

#9 2010-04-16 15:16:03

kicia030393

cc66ff

Re: Lucky star

Te anime jest super ;D haha us♠mialąm się itd zwłaszcza ich występ nawet sama dla zabawy próbowalam ich kroki xDD hehe polecam

 

#10 2010-08-24 13:05:04

akenaideyo

cc66ff

Re: Lucky star

Bardzo... filozoficzne anime, że tak powiem XDDD Trochę się dłuży, ale przyjemnie się ogląda. TIMOTEI~ ;3

 
Partnerzy:

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.url.pun.pl www.sitegothic.pun.pl www.kozanostra.pun.pl www.mwsec1forum.pun.pl www.xlclub.pun.pl