#1 2009-11-30 20:08:43

Akiko

cc66ff

Lovely Complex

http://img214.imageshack.us/img214/6397/lovelycomplexbycika1.jpg




"Wakacyjne zajęcia szkolne powodują, że Risa i Ōtani stają się uczniami tej samej klasy. Mając niemal identyczne charaktery, zainteresowania i ekspresję, mają również spory problem - bardzo się nie lubią. Przez ich ciągłe kłótnie i różnicę wzrostu - Ōtani jest bardzo niskim chłopakiem a Risa jest wyjątkowo wysoka - zostaje im przyklejona łatka japońskiego odpowiednika „Flipa i Flapa”, co oczywiście nie pomaga w ich wzajemnych stosunkach. Równocześnie do tej samej klasy trafia również wysoki przystojny chłopak i mała nieśmiała dziewczyna - w związku z tym, główni bohaterowie postanawiają zawrzeć chwilowy rozejm aby połączyć siły dla wspólnej korzyści - Risa pomoże Ōtaniemu w zdobyciu serca nieśmiałej dziewczyny, a ten w rewanżu pomoże jej w poderwaniu jedynego wyższego od niej chłopaka.

„Lovely Complex” zostało nakręcone na podstawie mangi shōjo, dlatego z miejsca polecam tę serię wszystkim dziewczynom, oraz choć trochę wrażliwym panom, bowiem to anime wydaje sie być całkiem udaną szkolną komedią romantyczną, przeznaczoną dla starszej młodzieży i osób dorosłych nastawionych na lekką, ale nie prymitywną rozrywkę. Bohaterowie są oczywiście, jak na komedię przystało, przerysowani i uproszczeni, ale są również całkiem życiowi i „mięsiści” - smucą się, złoszczą, dostają głupawek, potrafią pokazać różki i nie są wyidealizowanymi słodkimi stworzonkami z dziecięcych anime. Polubiłem ich już na samym początku, gdy przy ich pierwszym spotkaniu zaczęli się obrzucać inwektywami w stylu „karzeł”, „żyrafa”, „przygłup” czy „amazonka”. Oczywiście wszystko wskazuje na to, że głowni bohaterowie skończą kiedyś jako para, co przy ich narowistych charakterach i kompleksach na punkcie wzrostu gwarantuje masę śmiechu. Grafika jest uproszczona, utrzymana w jasnej i ciepłej tonacji, dosyć często pojawiają się komediowe wstawki i zniekształcenia, animacja nie wybija się ani na plus, ani na minus, muzyka jest miła dla ucha, a reżyseria sprawna.

Ogólnie jest to dosyć schematyczne anime, ale spora dawka wesołej głupawki i humoru, w połączeniu z niezłym pomysłem i wykonaniem sprawią zapewne, że seria ta zyska spore grono zadowolonych widzów."


tekst pochodzi z www.azunime.net

Oglądał ktoś to anime? Jakie były wasze wrażenia?
Postacie się podobały, historia była ciekawa, czy wręcz przeciwnie?

Ostatnio edytowany przez Akiko (2009-11-30 20:18:09)

 

#2 2009-11-30 20:21:19

toshi

cc66ff

Re: Lovely Complex

ja Risa moj chlopak Otani i tak zostalismy sparowani ;3
mielismy ich cospley robic ale nie pojechalismy na konwent w kocnu xD
co do anime genialne xD smieszne smutne romantyczne :3
lubie je o wspomnienia jak dla mnie jest z zycia wziete :3
mimo tego ze nie cierpie romansidel sa zbyt przewidywalne jak dla mnie to to anime udowadnia ze wszystko sie moze zdarzyc xD

 

#3 2009-12-01 18:45:43

 KatadziinaChan

Meijin

Punktów :   

Re: Lovely Complex

Bardzo mi się podobało, kreska jest prześliczna, historia też <3
I można się naprawdę uśmiać xD
Otani i Risa to świetna para :3
Ale najbardziej lubię Nobu i Nakao.

Film Lovely Complex też oglądałam ;3

Ostatnio edytowany przez KatadziinaChan (2009-12-01 18:46:15)


http://i41.tinypic.com/14n30p.jpg
*.*

Offline

 

#4 2009-12-24 22:30:08

Saeko

cc66ff

Re: Lovely Complex

... Przyznam, że trochę się zawiodłam na opisie.. oczekiwałam czegoś bardziej 'od siebie', ale nie wszystko można mieć xD
I rysunek mało Otaniowo Risowy ;_; XDD tak, wiem, marudzę, jestem beznadziejna XD
Ale kocham Cię Akiko za ten temat <3333333333 : * XDDD

Ogólnie rzecz biorąc jestem małym perwem i fangirl'em na punkcie tejże pary. Zazwyczaj w animcach wkurza mnie dziewczyna, która przymila się do Bishów, ale tutaj WSZYSTKIE pary sa słodkie i wszystkie uwielbiam <3 ba! kocham! <3
Wystarczy mi rzucić hasło Otani, a Saeś już ma mega wielkie OBSy xD
Jednocześnie twórcom należą się owacje na stojąco za przesłodką i cudowną kreskę, przy której idzie się rozpłynąć <3
Fabuła także ciekawa, chociaż po 4 odcinku siedziałam śliniąc się przed komputerem powtarzając 'No pocałuj ją cwelu jeden w końcu!' xDDD
Oglądałam je dwa razy... i w każdym odcinku było coś, co rozbawiało mnie do łez <3
jednym słowem... POLECAM i KOCHAM <33333333

 

#5 2010-01-05 17:54:15

Olguncia

Dachinko

Punktów :   

Re: Lovely Complex

Jedne z pierwszych anime jakie oglądałam, serio.
Nawet podobało mi się, głównie dlatego, bo to komedia. Było się z czego pośmiać, przyznaję.
Fabuła też mi się podobała, najbardziej na samym początku, potem już tak "dziwnie" było.
No i te niektóre miny Risy.. ludzie.
Ale ogólnie anime warte obejrzenia.


http://gyefandom.files.wordpress.com/2008/08/004075p2.gif


"Love is 99% pain. That's why this 1% is so amazing.."

Offline

 

#6 2010-01-19 20:11:23

Edcetera

cc66ff

Re: Lovely Complex

Obejrzałam niedawno, kochaaam je <3 Nie ma takiej bardzo przewidywalnej fabuły [choć oczywiście w końcu i tak dzieje się to, czego wszyscy się spodziewają od jego początku... xP], nie raz się przy nim wzruszyłam i nie raz mnie rozbawiło. ;D Oni do siebie pasują idealnie, rozbrajały mnie ich kłótnie i to, jak się zsynchronizowywali.. xD No i kocham Otani'ego *-* Taki mały, wysportowany, z dzikim głosem, fajnym fryzem i sympatyczną buźką. *-* No cóż. W końcu jest tylko o dwa cm wyższy ode mnie.. ;D

 

#7 2010-02-20 22:54:08

Gdynianin

Gakusei

Punktów :   

Re: Lovely Complex

Chciałbym zobaczyć kontynuacje jak są zaręczeniu, albo lepiej - małżeństwem xD

Offline

 

#8 2010-02-23 18:25:04

tasz

cc66ff

Re: Lovely Complex

och, bardzo lubię, pamiętam, że nie byłam najlepiej nastawiona, ale w sumie obejrzałam i się nie zawiodłam xD
drama mi się bardziej podobała tak czy siak : O

 

#9 2010-04-29 16:39:19

 KatadziinaChan

Meijin

Punktów :   

Re: Lovely Complex

Warto obejrzeć to anime, ponieważ jest lepsze niż film ;P W filmie bohaterowie trochę idiotycznie się zachowali, jak dla mnie o wiele bardziej niż w anime.
Warto obejrzeć, bo jest ładna kreska i można się uśmiać przy każdym odcinku. Łatwo się wczuć w klimat ;3


http://i41.tinypic.com/14n30p.jpg
*.*

Offline

 

#10 2010-05-08 20:51:20

jeannette

cc66ff

Re: Lovely Complex

Na początku sceptycznie podchodziłam do tego anime, ale gdy już się przełamałam bardzo mi sie podobało. Może nie zachwyciło tak bardzo kreską, ale fabuła była ciekawa i tryskała humorem, przez co nabiłam sobie kilka siniaków spadając z krzesła ^_^'''
W sumie anime bliskie mi, bo miałam podobną sytuację (no może bez zakochania xD), ale niższy przyjaciel...

 

#11 2011-07-09 19:15:17

 Michiyo Yuki

Host

Punktów :   

Re: Lovely Complex

O... All-Hashin-Kyojin XDD, chyba się nie mylę, że tak nauczyciel mówił na Risę i Otani'ego. 
Anime zabójczo humorystyczne i znacznie lepsze niż film.
Ciekawi mnie,  jakby wyglądały dalsze losy jakby byli zaręczeni albo małżeństwem


WATASHI NO TENSHI NO HANATOU, WATASHI WA AKUMA NO SEISKARA.


http://w324.wrzuta.pl/sr/f/9NBSnWcfO6j


<a href = http://monster.wp.pl/?ac=vid&vid=200046293 /a>

Offline

 

#12 2011-11-20 15:01:02

 Taiyo.

Gakusei

Punktów :   

Re: Lovely Complex

To chyba jedno z moich ulubionych anime, choć przyznać niechętnie muszę, że po 10 odcinku główna bohaterka, która była absolutnym guru wśród żeńskich postaci romantycznych, straciła sporo na swoim charakterze. Z pyskatej, pewnej siebie dziewczyny stała się wiecznie płaczącą dziewuszką. Niestety.
Nie mniej jednak, seria bardzo udana. : )


"Śmiało maszeruj według muzyki, którą tylko Ty słyszysz" ♥

Offline

 
Partnerzy:

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.xlclub.pun.pl www.crazyloop-danbalan.pun.pl www.kozanostra.pun.pl www.sitegothic.pun.pl www.mwsec1forum.pun.pl